Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KONCERT SKUPINY BASHAVEL v Bratislave

Krátky opis
Už 6. apríla predstaví slovenská skupina Bashavel svoj debutový album Hoorhay, ktorý pred pár dňami získal Cenu Rádiohlavy 2017. Unikátna zostava muzikantov hrajúcich zmes jazzu a world music vystúpi v priestoroch bratislavskej Malej scény STU. Stane sa tak v rámci celoročného cyklu koncertov pod názvom Mozaika hudby sveta organizovanom platformou World music from Slovakia - WOMUSK.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tlačová správa

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
06.04.2018 - 06.03.2018

Popis projektu

Už  6. apríla predstaví slovenská skupina Bashavel svoj debutový album Hoorhay, ktorý pred pár dňami získal Cenu Rádiohlavy 2017. Unikátna zostava muzikantov hrajúcich zmes jazzu a world music vystúpi v priestoroch bratislavskej Malej scény STU. Stane sa tak v rámci celoročného cyklu koncertov pod názvom Mozaika hudby sveta organizovanom platformou World music from Slovakia - WOMUSK. 

Bashavel vznikol ako projekt špičkových slovenských hudobníkov, ktorí sa na domácej scéne stretávajú v rôznych jazzových formáciách. Na jar v roku 2006 ich spolupráca vyústila do spoločného projektu, ktorý žal koncertné úspechy nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Koncom roka 2017 vydala skupina Bashavel, na podnet Hudobného fondu debutový album Hoorhay, ktorý je čerstvym nositeľom Ceny „Najlepší jazzový album“ Radio Head Award 2017. Okrem výrazných jazzových vplyvov je hudba Bashavelu inšpirovaná ľudovou hudbou, ktorú pretvára do rôznych nálad, farieb a rytmov v nápaditych aranžmánoch S.Palúcha, M.Comendanta a R.Ragana.

Bashavel:
Stano Paluch - husle
M.Comendant - cimbal
K.Kováč - klavír
R.Ragan - kontrabas
P.Solárik - bicie

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a koná sa v spolupráci  s Hudobným Fondom a Malou scénou STU.

http://bashavel.com/?page_id=42" target="_blank" style="margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;">Web
http://bashavel.com/?page_id=42" target="_blank" style="margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;">FB World Music from Slovakia
http://bashavel.com/?page_id=42" target="_blank" style="margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;">Link na album

Vstupné:

http://bashavel.com/?page_id=42" style="background-color: rgb(255, 255, 255);">PREDPREDAJ

Link na článok:

http://bashavel.com/?page_id=42"

Názov prímateľa
AMITY

Celkový rozpočet:
28 380,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €