Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Príbeh hudby na cestách

Krátky opis
Program “Príbeh hudby na cestách” prináša to najlepšie z repertoáru Bratislavského chlapčenského zboru. Ak si niekto myslí, že “vážna hudba” je nudná, počas nášho koncertu vás zaručene presvedčíme o opaku! Aj v tomto programe sa budete mať možnosť stretnúť s dirigentom a moderátorom Gabrielom Rovňákom ml., ktorého poznáte aj z online koncertov Príbeh hudby. Tešime sa na stretnutie s vami!
Fotogaléria
Názov podujatia
Príbeh hudby na cestách

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
01.10.2021 - 03.10.2021

Popis projektu

Koncerty sa uskutočnia v Trnave (3.10.), Veľkom Orvišti (2.10.) a Pezinku (1.10.)


Po obrovskom úspechu online koncertov Príbeh hudby, ktoré sleduje viac ako 80 tisíc detí a mladých ľudí, sme sa rozhodli priniesť našim fanúšikom hudobný príbeh naživo. Program “Na cestách” prináša to najlepšie z repertoáru Bratislavského chlapčenského zboru. Ak si niekto myslí, že “vážna hudba” je nudná, počas nášho koncertu vás zaručene presvedčíme o opaku! Aj v tomto programe sa budete mať možnosť stretnúť s dirigentom a moderátorom Gabrielom Rovňákom ml., ktorého poznáte aj z online koncertov Príbeh hudby. Počas koncertu zaznie tiež detská oper K.Loosa – O komíne nakrivo postavenom. Text tejto opery do slovenského jazyka pre Bratislavský chlapčenský zbor prebásnil Ľubomír Feldek.

Tešime sa na stretnutie s vami!


Kto bude účinkovať?

BRATISLAVSKÝ CHLAPČENSKÝ ZBOR

Chalani z Bratislavského chlapčenského zboru chodia do školy, na futbal, hokej, hrajú na mobiloch i konzolách sieťové hry. Popri tom všetkom ale ešte chodia do zboru. Speváci tvoria skvelú partiu, ktorá spieva na Slovensku, aj v koncertných sálach celej Európy, Ameriky, Kanady i Ruska. Zbor založila a vedie legenda slovenského zborového umenia, Magdaléna Rovňáková. Teraz prichádzajú talentovaní chlapci priamo k vám, aby sme spolu zažili výnimočný hudobný zážitok. Tešíme sa na vás!


MAGDALÉNA ROVŇÁKOVÁ

Ako zbormajsterku Bratislavského chlapčenského zboru ju pozná snáď každý zborový spevák na Slovensku. Magdaléna Rovňáková založila zbor v roku 1982 a odvtedy s ním precestovala celý svet, priviedla ho na pódiá Slovenskej filharmónie, Slovenského národného divadla, ale aj viedenského Konzerthausu, New Yorskej Carnegie Hall, či sály Moskovskej filharmónie a mnohých ďalších. „Teta Magda“, ako ju chalani v zbore volajú, vie byť veľmi prísna, ale aj ľudská a prívetivá. Vďaka svojej kvalitnej práci je držiteľkou množstva ocenení, napríklad Krištáľového krídla.


GABRIEL ROVŇÁK ML.

Gabriel vyrastal v Bratislavskom chlapčenskom zbore, ktorý teraz vedie so svojou mamou, Magdalénou. S deťmi a mladými ľuďmi pracuje nielen v zbore, ale učí aj na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne. Keďže vyštudoval orchestrálne dirigovanie, stihol už spolupracovať so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Slovenským komorným orchestrom, Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Moravskou filharmóniou Olomouc, Filharmóniou Bohuslava Martinu v Zlíne a ďalšími telesami. No a vymyslel Príbeh hudby, ktorý už videli státisíce divákov na celom Slovensku.


DANA HAJÓSSY

Dana Hajóssy je skvelá koncertná klaviristka a riaditeľka Konzervatória v Bratislave. S Bratislavským chlapčenským zborom spolupracuje viac ako 20 rokov! Za ten čas sme sa spolu výborne zohrali a uviedli stovky koncertov doma i zahraničí. Okrem zboru sprevádza na klavíri tých najtalentovanejších mladých slovenských umelcov, ktorí aj vďaka nej žiaria na koncertných pódiách Európy i zámoria.


MARTIN HRÍŇ

Martin študoval na Konzervatóriu v Bratislave a neskôr na Vysokej škole múzických umení. Ani jeho neobišli hodiny cvičenia - no stálo to za to! Martin začal vyhrávať súťaže v Česku i na Slovensku, ku spolupráci ho začali pozývať ďalší hráči, s ktorými koncertuje na celom Slovensku. Ku spolupráci Martina pozval aj Štátny komorný orchester Žilina, s ktorým si zahral Beethovenov Koncert pre klavír a orchester C-Dur. S Bratislavským chlapčenským zborom účinkoval v Nemecku i Francúzsku. V programe Príbeh hudby na cestách sa tešíme z ďalšej spolupráce.


PAVOL REMENÁR

Pavol tak veľmi chcel byť spevákom, že po štúdiu na vysokej pedagogickej škole sa opäť vrátil „do školských lavíc“, tento krát ale na Vysokú školu múzických umení, kde si naplno splnil svoj spevácky sen. Od roku 2000 je sólistom Opery Slovenského národného divadla, tlieskajú mu ale aj diváci v Prahe, Zürichu, Budapešti a ďalších kultúrnych centrách. Na našom koncerte si Pavol Remenár zaspieva v Opere O komínčeku nakrivo postavenom.


FILIP HUSÁR

Filip je dlhoročný člen a sólista Bratislavského chlapčenského zboru. Spievať začal ako malý chlapec, keď ho mama doviedla na konkurz do zboru. Dnes Filip končí štúdium informatiky na UK a je tým najlepším dôkazom, že spievanie môže byť koníčkom, ktorý vás dovedie až na koncertné pódiá na celom svete.


Názov prímateľa
Občianske združenie BChZ

Celkový rozpočet:
3 800,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €