Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Účelový mobiliár pre depozitáre Malokarpatského múzea v Pezinku.

Krátky opis
Podporený projekt patrí k systematickým projektovým aktivitám Malokarpatského múzea v Pezinku, ktorých cieľom je zabezpečiť priestorom, v ktorých sú uchovávanie zbierkové predmety, najoptimálnejšie podmienky. Vďaka prideleným finančným prostriedkom z Fondu pre podporu umenia v roku 2016, zariadilo múzeum novým účelovým mobiliárom časť depozitáru textilu, skla a keramiky, ako aj časť depozitáru dreva a kovu. Týmto sa vybraným zbierkovým predmetom zabezpečila primeraná ochrana.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vybavenie depozitárov Malokarpatského múzea účelovým moniliárom.

Miesto konania / kraj
Pezinok / Pezinok

Termín konania
05.09.2016 - 16.05.2017

Popis projektu

Malokarpatské múzeum v Pezinku pristúpilo v roku 2017 k realizáciu projektu, prostredníctvom ktorého boli dva depozitáre vybavené profesionálnym úložným systémom. Depozitáre múzea (depozitár textilu skla a keramiky a depozitár dreva a kovu) boli zariadené moderným úložným systémom, ktorý vyhovuje odborným kritériám, čím sa úspešne podarilo zvýšiť ochranu zbierkových predmetov múzea.

Múzeum získalo nové kovové zásuvkové skrine slúžiace na uloženie textílií a odevov. Ich prachotesné vlastnosti zabezpečia zbierkovým predmetom adekvátny stupeň ochrany pred ich prípadným znehodnotením. Kovová skriňa so závesným systémom ochráni citlivé odevy pred vzájomným trením a prachotesné uzatváranie zároveň zabráni prieniku nečistôt. Na mieru bola vyhotovená kovová skriňa s úchytným systémom pre militárie (konkr. historické pušky), ktorá týmto vzácnym kusom poskytne odborné a bezpečné uchovanie.