Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - 18. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
LIterárne lekcie na putovnej výstave Osmijankova literárna záhrada
Fotogaléria
Názov podujatia
Rozprávkovník Kristy Bendovej

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
20.09.2021

Popis projektu

Literárne lekcie sú venované tvorbe Osmijankových rozprávok, ktoré sa vysielali najprv v Slovenskom rozhlase a neskôr vychádzali knižne s ilustráciami Boženy Plocháňovej, ale i Miroslava Cipára a Svetozára Mydla. Rozprávkovník Kristy Bendovej zoznamuje návštevníkov výstavy s "osmičkami" Osmijankových rozprávok, do ktorých pani spisovateľka ukladala  jednotlivé rozprávky. Spoznajú viaceré knižné vydania, Osmijankov životopis a jeho Rodostrom. 

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
20 200,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €