Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2021

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej kultúry, teoretických a edukačných formátov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu v priestore EQO chceme prispieť k decentralizácií umenia na Slovensku a kultúrnej inklúzií.
Fotogaléria
Názov podujatia
In Reverso vol. I : FLORAL SYNTHOLOGY

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
14.09.2021 - 17.10.2021

Popis projektu

In Reverso vol. I :

FLORAL SYNTHOLOGY


Halasová – Kacvinský – Kačmarek – Kováčiková – Machciník – Piatrik & Valiska – Timečko – Takáčová & Žolobanič

14/9 – 17/10/21

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Komenského 2, 05302 Spišský Hrhov
vernisáž: 14/9/21 – utorok – 18:00 

kurátor: Adam Macko

 

Kolektívna výstava je premiérovým formátom cyklu In Reverso, ktorý skúma interpretačné obraty umeleckej individuácie. Teória obratov v postmodernom umení skúmala jednotlivé témy, kríza pandemického ohrozenia a klimatickej zmeny vymedzuje umelca komplexne ako tvorcu súčasných obrazov a zajatca prekariátu. Cieleným obratom (reverzom) je tak nová kontextualita prostredia.

Floral Synthology predstavuje umelcov, u ktorých sú rastlinné a prírodné motívy komentované akútne bez potreby alarmizmu, stále ale s naliehavosťou. Autori izolujú obrazy špekulatívnej reality a syntetizujú žitú skutočnosť do aktuálnej tvorby. Naprieč spektrom médií reprezentujú aj široký rozsah východísk – od imaginatívnej mytológie, performatívej topografie, materialistické a duchovné vnímanie priestoru prírody až po intímne formy objektu.

Výstava predstaví média maľby, kresby, akčnej grafiky, videoartu a malých objektov. Bude otvorená vernisážou v utorok 14. septembra 2021 o 18.hod. Vstup voľný za dodržania aktuálnych hygienických opatrení.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
10 540,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €