Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival Janka Plichtu

Krátky opis
Zámerom projektu je aktivizácia a motivácia dychových hudieb v regióne prostredníctvom možnosti prezentácie a nesúťažnej konfrontácie na verejnosti. Hlavnou aktivitou projektu je Festival Janka Plichtu - regionálna prehliadka dychových hudieb z regiónu Gemer-Malohont.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival Janka Plichtu

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
18.09.2021

Popis projektu

Podujatie Festival Janka Plichtu ako jediné svojho druhu už takmer tri desiatky rokov poskytuje priestor na nesúťažnú konfrontáciu dychových hudieb a hudobných zoskupení založených na dychovom základe z regiónu, zároveň ponúka možnosť predstaviť sa týmto hudobným telesám v inom, ako „jarmočnom“ duchu a zaradiť do svojho repertoáru nové skladby. Aj v dobe elektronickej hudby a technológií vidíme potrebu sprístupniť mladším generáciám a širokej verejnosti tento žáner, osloviť nových nádejných členov dychových súborov.


Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
1 685,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €