Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Umelecké aktivity o.z. T-O-K 2021/22

Krátky opis
T-O-K Tanec/Osobnosť/Kontext uvádza reprízu predstavenia Lukáša Bobalíka a Maji Hriešik - Timeout Burnout na festivale profesionálneho nezávislého divadla Fokus - Pokus. Toto tanečné sólo a zároveň tenisový zápas jedného muža je hrou vytrvalosti. V úsilí nájsť správny rytmus, tanečník hrá všetkými smermi, nakoniec hlavne sám proti sebe, skúma hranice svojej energie, motivácie a cieľa. Na jeho vnútornom pátraní ho sprevádzajú dvaja hudobníci a svetelný dizajnér.
Fotogaléria
Názov podujatia
Lukáš Bobalík, Maja Hriešik: Timeout Burnout (repiza v rámci festivalu Fokus - Pokus, 10. 9. 21 o 19:30)

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
10.09.2021

Popis projektu

TIMEOUT BURNOUT


Tanečné sólo a zároveň tenisový zápas jedného muža je hrou vytrvalosti. V úsilí nájsť správny rytmus, tanečník hrá všetkými smermi, nakoniec hlavne sám proti sebe, skúma hranice svojej energie, motivácie a cieľa. Dvaja hudobníci a svetelný dizajnér ho sprevádzajú na jeho vnútornom pátraní, neustále sa prispôsobujú jeho hre, podporujú, pridávajú, provokujú, neprestávajú, zatiaľ čo tanečné pohyby sa miešajú s forhendmi a bekhendmi. Koľko je dosť, kedy sa zápas končí, môže existovať nejaká rovnováha?
Timeout Burnout, vytvorený v priestore, ktorý bol kedysi telocvičňou, je veľmi osobnou spoveďou mladého umelca, schopného a odhodlaného slovenského tanečníka Lukáša Bobalíka, zlomeného limitmi miestnych pracovných podmienok, ale aj vlastnou posadnutosťou dokonalosťou. V spolupráci s dramaturgičkou Majou Hriešik a vizuálnou umelkyňou Zuzu Hudek po takmer ročnom pohybovom skúmaní spoluvytvárajú dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením zobrazujúcim ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti.

Choreografia, tanec: Lukáš Bobalík
Réžia a dramaturgia: Maja Hriešik
Scéna a kostým: Zuzu Hudek

Hudba: Henry Purcell, Franz Schubert, Jakub Mitrík
Spev: Peter Mazalán
Gitara: Jakub Mitrík
Light design: Jozef Čabo

Zvuk/technická podpora: Lukáš Kubičina
Produkcia: Alexandra Mireková, T-O-K Tanec/Osobnosť/Kontext


Premiéra: 23. 06. 2020, Festival Kiosk, Žilina, produkcia o. z. mimoOs



Podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy. 

Koprodukcia: Bratislavský samosprávny kraj, Nadácia Cvernovka, Kiosk Festival Žilina, Nu Dance Fest



Názov prímateľa
T-O-K Tanec/Osobnosť/Kontext

Celkový rozpočet:
13 338,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €