Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ČAROVNÁ STUDNIČKA

Krátky opis
GMOS v Rimavskej Sobote v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia vzdelávacie aktivity z oblasti folklóru a folklorizmu - výstavu ľudového odevu - kožúšky, kabanice, gubaňa, surovica z Gemera a Malohotu, Folklórny večer - so sólistami spevákmi, sólsitami inštrumentalistami, ľudovými hudbami, speváckymi skupinami a tanečníkmi v programe Nôty z Gemera a Malohontu. Na záver Gemersko - malohonstká ľudová tancovačka so školou tanca pre účinkujúcich.
Fotogaléria
Názov podujatia
Čarovná studnička/ Tvorivé dielne TĽK - hudba, spev, tanec

Miesto konania / kraj
Jelšava / Revúca

Termín konania
11.09.2021

Popis projektu

V sobotu 11. septembra 2021 Vás Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Soboty, v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja pozýva na Čarovná studničku do Jelšavy.

Na výstave ľudového odevu si budete môcť pozrieť kabanice, kožúšky, šuby, gubaňu z krojovne Folklórneho súboru Vepor z Klenovca a o. z. Vesna z Gemerskej Polomy.

Na tvorivých remeselných dielňach Vám predstavíme výrobu košíkov, paličkovanie a tkanie cigánskych tkaničie. Folklórny večer v programe Nôty z Gemera a Malohontu sa Vám predstavia sólisti speváci Veronika Malatincová, Lucia Zvarová, Viktor Brádňanský, Ľubomír Zvara, Ivana Nemčoková, Ivan Nemčok, Folkórny súbor Dubina z Rožňavy, Folklórny súbor Vepor z Klenovca, Ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova, Ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte. Slovom sprevádza Juraj Genčanský.

Pre účinkujúcich tanečníkov je pripravená tanečná dielňa - Gemersko - malohontská ľudová tancovačka, na ktorej budú lektori  Martina Vargová a Jakub Hlinka  učiť Čardáš z Rejdovej.

Podujatie sa realizuje v rámci projektu Čarovná studnička, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 Podujatie budeme realizovať na základe platných protipandemických opatrení!

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
14 100,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €