Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III.

Krátky opis
5-dňové hudobné dielne pre detské a mládežnícke ľudové hudby Nitrianskeho kraja vo veku od 10 do 17 rokov
Fotogaléria
Názov podujatia
Na našu nótu

Miesto konania / kraj
Radava / Nové Zámky

Termín konania
15.09.2021 - 19.09.2021

Popis projektu

Krajské osvetové stredisko v Nitre organizuje v dňoch 15. – 19. 9. 2021 hudobné dielne pre detské a mládežnícke ľudové hudby „Na našu nótu“, určené pre mladých muzikantov vo veku od 10 do 17 rokov. Cieľom hudobných dielní je podporiť interpretačné zručnosti detí a pochopiť princípy spoločnej hry, čo prispeje k zvýšeniu úrovne detských a mládežníckych ľudových hudieb. Dielne budú realizované v penzióne Iveta, v obci Radava (okres Nové Zámky). Výučba sa uskutoční oddelene v jednotlivých nástrojových sekciách (2x husle, viola, kontrabas, cimbal) v 3 etapách. Každá nástrojová sekcia bude cvičiť pod dohľadom odborného lektora. Účastníci dielní budú zároveň zdokonaľovať svoje interpretačné schopnosti v oblasti tradičnej ľudovej hudby. Dielne budú zamerané na región Ponitrie, Tekov a Hont.

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
18 205,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €