Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy inscenácií Liptovského divadla tanca

Krátky opis
16. septembra Vás srdečne pozývame na predstavenie Lipútovského divadla tanca ATLAS v Liptovskom Mikuláši. O 18:00 sa na Vás tešíme vo veľkej výstavnej sieni Galérii Petra Michala Bohúňa. Predpredaj lístkov na sekretariáte SZUŠ (Tranovského ulica 1- na pochodí). Reprízy Liptovského divadla tanca podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ďakujeme!
Fotogaléria
Názov podujatia
ATLAS

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
16.09.2021

Popis projektu

Autorská tanečná inscenácia významného slovenského umelca – choreografa Andreja Petroviča a hudobníka Marcela Bártu.

Tanečné obrazy sú inšpirované antickým odkazom Atlasa. Mýtická postava obra, držiaceho na šiji nebeskú klenbu, je tanečnou adaptáciou pre tínedžerov, vyrovnávajúcich sa s usmievajúcim sa konzumom. Aj tínedžeri majú svoje „nebeské klenby“. A tie sa môžu stať ťaživými bremenami, s ktorými sa treba naučiť žiť. Odvaha prekonať ich a nebáť sa hľadať na ne odpovede, je umelecký odkaz tanečných obrazov autorov Andreja Petroviča a Marcela Bártu.

Inscenácia ATLAS prepája Tanec, živú Hudbu performera a skladateľa s tanečníkmi v netradičnom inscenačnom tvare, balansujúcom medzi tancom, performanciou a divadlom.

Názov prímateľa
Liptovské divadlo tanca, s.r.o.

Celkový rozpočet:
17 420,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €