Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Neobyčajná príhoda

Krátky opis
Divadelné predstavenie
Fotogaléria
Názov podujatia
Neobyčajná príhoda

Miesto konania / kraj
Dolné Plachtince / Veľký Krtíš

Termín konania
09.09.2021

Popis projektu

„Radím všetkým, aby schválne napísali na papier Španielsko, a bude z toho Čína.“

Kontroverzný fenomén dezinformácií, hoax-u, modifikácie pravdy v dnešnej dobe často prekračuje svoj sociokultúrny kontext a značne ovplyvňuje kultúru ako takú. Čo hovoríme o sebe, čo o nás hovoria iný a prečo tomu tak je? Pravda a jej hodnota. A kto si - nad čím - dnes „umýva“ ruky? Aj tieto otázky či úvahy v niektorých z nás vzbudzujú záujem o hľadanie odpovedí.

Inscenácia sa zameriava na vzťah sociálnej činnosti a sociálneho správania v spojitosti s masovokomunikačnými prostriedkami, ktoré ovplyvňujú dnešnú spoločnosť.
Dramatické predlohy: N.V.Gogoľ – Bláznove zápisky; Rabindranáth Thákur – výber z diela.

Názov prímateľa
DIVADLO ŠTEFANA KVIETIKA

Celkový rozpočet:
2 320,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €