Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé a vzdelávacie podujatia 2

Krátky opis
Prezentácia tradičných remesiel pre žiakov a študentov MŠ, ZŠ a SŠ v prostredí skanzenu Vihorlatského múzea v Humennom. Účastníci budú môcť vidieť tradičné postupy spracovávania dreva, kovu, prírodných vlákien, slamy, kože a ďalších. Sprievodným podujatím je folklórny kultúrny program.
Fotogaléria
Názov podujatia
Deň tradičných remesiel

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
16.09.2021

Popis projektu

Štvrtý ročník podujatia prezentujúceho tradičné technologické postupy spracovávania prírodných materiálov. Deň tradičných remesiel, určený žiakom a študentom MŠ, ZŠ a SŠ, sa uskutoční v Expozícii ľudovej architektúry a bývania (skanzen) Vihorlatského múzea v Humennom. Účastníci sa budú môcť oboznámiť s kováčstvom, remenárstvom, tkaním na krosienkach, tokárstvom, spracovaním slamy a ďalšími remeslami. Sprievodným podujatím bude kultúrny program detských spevákov.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
5 920,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €