Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nebojte sa jazzu!

Krátky opis
Atmosféru noblesnej doby 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach vytvorí počas večera 9-členný swingový orchester Fats Jazz Band.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert swingového orchestra FATS JAZZ BAND v Leviciach

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
08.04.2018

Popis projektu

Miesto: Levická synagóga

Začiatok koncertu o 18:00 hod.

Swingová hudba 20. až 40. rokov minulého storočia v podaní najúspešnejšej slovenskej swingovej kapely posledných rokov.
Atmosféru noblesnej doby 20. až 40. rokov minulého storočia, epochu elegantných gentlemanov a pôvabných dám v róbach vytvorí počas večera 9-členný swingový orchester Fats Jazz Band. Sedem skvelých hudobníkov a dvaja očarujúci speváci rozprúdia divákom krv v žilách a prenesú ich do swingovej éry 20. storočia. Umeleckým vedúcim Fats Jazz Bandu je jeden z najlepších slovenských klaviristov, Ladislav Fančovič. Koncert príjemnej, tanečnej hudby, plnej eufórie a ľahkosti bytia, sľubuje publiku nezabudnuteľný zážitok.
http://www.fatsjazzband.com/" rel="nofollow" target="_blank" data-lynx-mode="asynclazy" data-lynx-uri="http://www.fatsjazzband.com/"
Koncert sa uskutoční pri príležitosti 100-výročia vzniku prvej Československej republiky v roku 1918, preto budú na koncerte znieť najznámejšie slovenské a české piesne, či nesmrteľné tangá medzivojnového obdobia, ktoré preslávili F. K. Veselý, Dr. Pavol Blaho, Viera Racková, R. A. Dvorský či Inka Zemánková.

Program koncertu bude doplnený najlepšími americkými hot jazzovými a swingovými šlágrami obdobia rokov 1920 - 1947 interpretov ako Fats Waller, Tommy Dorsey, Bix Beiderbecke, Billie Holiday, Ella Fitzgerald či Teddy Wilson. Táto hudba je energická, plnokrvná a náladu prudko povznášajúca.

Toto podujatie z verejných zdrojov podporil http://www.fatsjazzband.com/" data-hovercard="/ajax/hovercard/page.php?id=1486436734982250&extragetparams=%7B%22directed_target_id%22%3A2074765629425805%7D" data-hovercard-prefer-more-content-show="1">Fond na podporu umenia.

Viac informácií na http://www.fatsjazzband.com/" rel="nofollow" target="_blank" data-lynx-mode="asynclazy">http://www.fatsjazzband.com/"

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
28 346,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €