Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Moje srdce hrá na rozladených bicích

Krátky opis
Prvé verejné predstavenie novovydanej básnickej zbierky autorky Ruženy Šípkovej: Moje srdce hrá na rozladených bicích
Fotogaléria
Názov podujatia
Krst knihy Mohje srdce hrá na rozladených bicích

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
16.09.2021

Popis projektu

(Trnava, 30.08.2011) – Štvrtkové polopudnie v čitárni Knižnice Juraja Fádlyho bude patriť jednej z najvýraznejších slovenských poetiek súčasnosti. Ružena Šípková doteraz vydala päť básnických zbierok: Popoluška (2007), Nemám nič proti realite (2009), V pôvodnom znení s pilulkami (2012), Periem sa na tridsiatke (2016) a Mám doma všetkých okrem seba (2018). Svoju poéziu publikovala v časopisoch Slovenské pohľady, Dotyky, Vertigo, Bellária, Arkádia a Myš(u)lienka, v dvojtýždenníku Kultúra a v literárnom klube denníka Pravda. Zúčastnila sa mnohých literárnych súťaží a vo viacerých bola ocenená. V súčasnosti sa okrem literárnej tvorby venuje aj písaniu článkov z kultúrnej oblasti ako hudobná publicistka.

V júli roku 2021 vyšla jej šiesta básnická zbierka: Moje srdce hrá na rozladených bicích za finančnej podpory autorskej tvorby Fondu na podporu umenia. Graficky aj vydavateľsky sa na projekte podieľalo grafické štúdio Libros v Trnave. Vydanie tejto jedinenčnej básnickej zbierky komentoval vydavateľ slovami: “Pekne spracovaná kniha má za cieľ pritiahnuť pozornosť širokej verejnosti a upriamiť pozornosť na vysokú obsahovú úroveň knihy.”

Slávnostné uvedenie knihy na trh prebehne v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave dňa 16. septembra 2021 so začiatkom o 17.00 h za účasti autorky – Ruženky Šípkovej, grafika a vydavateľa Petra Stojku a gitaristky Lenky Bučkovej.

Názov prímateľa
Libros, s.r.o.

Celkový rozpočet:
3 500,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €