Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku

Krátky opis
Cyklické vzdelávanie v tradičnej kultúre regiónu Liptov pre základné a materské školy – remeselná dielňa výrobkov z kože, hudobná dielňa, tanečná dielňa.
Fotogaléria
Názov podujatia
Rodný môj kraj

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
03.09.2021 - 20.09.2021

Popis projektu

Vzdelávacia aktivita rozdelená do troch častí:

Remeselná dielňa zameraná na prácu a výrobky z kože - odborný lektor je Marian Jacko, ktorý s účastníkmi dielne vytvorí náramky a ozdoby. Pri tvorbe bude používať ornamenty a zdobenie využívané v regióne Liptov.

Táto dielňa bude 3. a 16. 9. 2021 v materských školách Bublinka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

Tanečná dielňa - odborný lektor Ing. Michaela Košová, ktorá účastníkov naučí rôzne typy tancov s vyžitím tradičnej motiviky z regiónu Liptov.

Táto dielňa bude 6. a 13. 9. 2021 v materských školách Žirafka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

Hudobná dielňa - odborní lektori Mgr. Igor Littva a Mgr. Martin Lipták - predvedú hru na tradičné ľudové nástroje z regiónu Liptov.

Táto dielňa bude 17. a 20. 9. 2021 v materských školách Bublinka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
26 055,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €