Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúra v Župnom dome 2021

Krátky opis
Pozývame vás na tretí ročník Festivalu poézie v Župnom dome (ŽD) v Púchove, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 100. výročia úmrtia básnika Pavla Országha Hviezdoslava.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival poézie III: Pocta Hviezdoslavovi

Miesto konania / kraj
Púchov / Púchov

Termín konania
25.06.2021 - 26.06.2021

Popis projektu
Pozývame vás na tretí ročník Festivalu poézie v Župnom dome (ŽD) v Púchove, ktorý sa uskutoční pri príležitosti 100. výročia úmrtia básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Cieľom festivalu je priblížiť jeho tvorbu najmä mladým ľuďom prostredníctvom netradičných hostí, ktorí budú čítať a interpretovať jeho tvorbu svojráznym spôsobom.
PROGRAM:
25. 6. 2021
19:00-20:00 Modré hory čítajú Hviezdoslava
26. 6. 2021
17:00-18:00 Verznisáž: Ako deti vidia hviezdy
Výtvarné spracovanie spisovateľa deťmi ZUŠ Púchov a hudobné interpretácie jeho básní v podaní Katky Marošiová
19:00-20:00 Koncert: Pavol Bereza
Koncert jedného z najznámejších gitarových inštrumentalistov jazzovej scény, ktorý spolupracuje so špičkou žánru.
VSTUPNÉ
2 dni / 7€
1 deň / 5€
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Názov prímateľa
PODIVNÝ BARÓN

Celkový rozpočet:
19 000,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €