Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III.

Krátky opis
VEČERY S ASTRONÓMIOU - prednáška Misia Rosetta a kométa 67P/Churyumov-Gerasimenko a následne komentované pozorovanie oblohy a nebeských telies vo hvezdárni Krajského osvetového strediska v Nitre
Fotogaléria
Názov podujatia
Večer s astronómiou - prednáška Misia Rosetta a kométa 67P/Churyumov-Gerasimenko a pozorovanie oblohy vo hvezdárni

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
10.09.2021

Popis projektu

Súčasťou projektu Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III. je aj aktivita Večery s astronómiou, ktorej súčasťou sú cyklické astronomické prednášky a komentované pozorovania oblohy.

 

Dňa 10.9. organizujeme v budove Krajského osvetového strediska v Nitre o 18.30 astronomickú prednášku na tému Misia Rosetta a kométa 67P/Churyumov-Gerasimenko. Prednášku vedie člen Slovenského zväzu astronómov – doc. Ing. Gabriel Okša, PhD. Následne od 19:45 do 21:45 ponúkame komentované pozorovanie oblohy a nebeských telies  vo hvezdárni Krajského osvetového strediska v Nitre. Pozorovanie vedie člen Slovenského zväzu astronómov Ing. Juraj Pecháč. Vstupné na obe podujatia je po 1 €. 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
18 205,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €