Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2021

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej kultúry, teoretických a edukačných formátov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu v priestore EQO chceme prispieť k decentralizácií umenia na Slovensku a kultúrnej inklúzií.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadlo Kontra: Samuel Beckett / SÓLO

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
09.09.2021

Popis projektu

Divadlo Kontra (držiteľ ocenenia Dosky 2018 & 2019 za Najobľúbenejšie divadlo na Slovensku) uvádza hru:

Samuel Beckett: SÓLO ( A Piece of Monologue)

 

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Komenského 2, Spišský Hrhov

9/9/21 – štvrtok – 19:00

 

Monodráma írskeho spisovateľa a dramatika Samuela Becketta, laureáta Nobelovej ceny za literatúru 1969, vznikla na podnet herca Davida Warrilowa medzi rokmi 1977 – 1979 ako reakcia na hercovu prosbu o napísanie sólového výstupu. Autor absurdných hier výzvu prijal a vznikol monológ v prvej osobe singuláru, ktorý začína slovami: „Moje narodenie bolo mojou smrťou...“. Svetoznámy tvorca si v ňom kladie existenčné metafyzické otázky a premieta si svoju úlohu umelca a človeka. James Knowlson napísal v Beckettovom životopise Damned to Fame: „Život tu imitoval umenie alebo prinajmenšom odrážal náladu, ktorá ho inšpirovala.“.

V preklade Juraja Šebestu a réžií Klaudyny Rozhin hrá Peter Čižmár.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup je voľný, v kontexte aktuálnych protipandemických opatrení limitovaný na 25 osôb. 

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
10 540,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €