Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2021

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej kultúry, teoretických a edukačných formátov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu v priestore EQO chceme prispieť k decentralizácií umenia na Slovensku a kultúrnej inklúzií.
Fotogaléria
Názov podujatia
PERIFÉRNE VÝBOJE / mikrorezidencie

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
29.08.2021 - 30.08.2021

Popis projektu

PERIFÉRNE VÝBOJE

mikrorezidencie

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Spišský Hrhov

29 - 30/8/21 nedeľa – pondelok s prezentáciou vždy o 17:00

Pandemická izolácia rekontextualizovala vizuálnych umelcov ako aktérov súčasného prekariátu. Inštitucionálny rozmer modelov prezentácií – výstava, rezidencia, performance – ako model produkcie sa otvára ako nemateriálny, ale participatívny. V tomto kontexte organizujeme v limitovanom rozmedzí sériu mikrorezidencií ako pop-up model založený na geste prítomnosti, dočasné zvidieľnenie, participácia ako návšteva, výboj, výlet, putovanie, prechádzanie atď.

Dielo pod plece, do batoha, na USB. Prezentácia voľne na mieste formou artist talku, diskusia k potenciálnemu vývoju modelov prezentácií umenia ďalej.

Takto improvizovane koncipované akcie predstavujú esenciálny referenčný rámec súčasnej situácie s nemožnosťou adekvátnej inštitucionálnej a časovej prípravy, zároveň sa to ponúka ako pozitívny moment prehodnotenia prezentačných modelov a potvrdenie vitálnosti samotného umenia a ochoty jeho tvorcov napriek sťaženým podmienkam participovať. 

Rezidenti: Michal Machciník, Miroslav Žolobanič, Martin Kačmarek, Dominika Kováčiková, Paulína Halasová, Martin Kacvinský

Podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup je voľný, v kontexte aktuálnych protipandemických opatrení limitovaný na 25 osôb.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
10 540,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €