Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Stará Ľubovňa - Uzol kultúry

Krátky opis
Hlavným zámerom divadelného predstavenia bolo priblížiť divákovi príbeh viažuci sa na mesto Stará Ľubovňa, ale aj na priestor tzv. horného či severného Spiša a jeho kontakty s Poľskom. Realizáciou by sa na jednej strane mal posilniť záujem o lokálnu a slovenskú históriu nielen obyvateľov blízkeho okolia, ale aj turistov, ktorí na hrad Ľubovňa prichádzajú z celého Slovenska i Poľska, a zároveň by sa malo vytvoriť zaujímavé a esteticky hodnotné divadelné predstavenie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Ľubovnianske strašidlo

Miesto konania / kraj
Stará Ľubovňa / Stará Ľubovňa

Termín konania
06.08.2021 - 08.08.2021

Popis projektu

Hlavným zámerom divadelného predstavenia bolo priblížiť divákovi príbeh viažuci sa na mesto Stará Ľubovňa, ale aj na priestor tzv. horného či severného Spiša a jeho kontakty s Poľskom. Realizáciou by sa na jednej strane mal posilniť záujem o lokálnu a slovenskú históriu nielen obyvateľov blízkeho okolia, ale aj turistov, ktorí na hrad Ľubovňa prichádzajú z celého Slovenska i Poľska, a zároveň by sa malo vytvoriť zaujímavé a esteticky hodnotné divadelné predstavenie. Predstavenie má povzbudiť i záujem o slovenské kultúrne pamiatky a podporiť cestovný ruch.

Názov prímateľa
Mesto Stará Ľubovňa

Celkový rozpočet:
256 733,00 €

Výška podpory:
200 000,00 €