Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Reprízy predstavení nezávislého divadla Harry Teater 2020/21

Krátky opis
Inscenácia približuje život a okolnosti príchodu Cyrila a Metoda na naše územie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Solúnski bratia

Miesto konania / kraj
Medzibrod / Banská Bystrica

Termín konania
01.09.2021

Popis projektu

Inscenácia výchovným a interaktívnym spôsobom približuje známe aj menej známe okolnosti príchodu Cyrila a Metoda na naše územie a ozrejmuje významnosť písma a kresťanstva pre duchovný život. Predstavenie Solúnski bratia dáva príležitosť pripomenúť žiakom základných a stredných škôl atribúty, vlastné prinášateľom vzdelanosti - Cyrilovi a Metodovi - ich vieru, silu a odvahu, morálnosť a mravnosť, snahu kultúrne a duchovne pozdvihnáť vtedajšie spoločenstvo ľudí na našom území. Divadlo Harry Teáter svojou inscenáciou oboznamuje diváka so vzdelanostnou, kultúrnou, umeleckou a kresťanskou misiou Konštantina a Metoda, pričom upriamuje pozornosť na zostavenie písma pre Slovanov - hlahollu a dalšie okolnosti ich neľahkej misie. Predstavenie je tematicky mimoriadne aktuálne a vhodné pre široké spektrum publika . 

Názov prímateľa
Harry Teater, o. z.

Celkový rozpočet:
6 814,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €