Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudba dneška v SNG

Krátky opis
Prvý koncert tohtoročnej časti cyklu Hudba dneška v SNG bude patriť odvážnym zvukovým kreáciám hudobníkov z Čiech a zo Slovenska, zoskupených okolo amerického improvizátora žijúceho v Prahe, kontrabasistu a skladateľa Georgea Cremaschiho a českého improvizátora, trubkára, klarinetistu a zvukového umelca Petra Vrbu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hudba dneška v SNG 26 – Zvuk na papieri

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
21.03.2018

Popis projektu
Prvý koncert tohtoročnej časti cyklu Hudba dneška v SNG bude patriť odvážnym zvukovým kreáciám hudobníkov z Čiech a zo Slovenska, zoskupených okolo amerického improvizátora žijúceho v Prahe, kontrabasistu a skladateľa Georgea Cremaschiho a českého improvizátora, trubkára, klarinetistu a zvukového umelca Petra Vrbu. 

Účinkuje: Pražský improvizační orchestr (CZ)
Petr Vrba - trúbka, elektronika
Elia Moretti - vibrafón
Ivan Palacký - ozvučený pletací stroj
Michal Matejka - elektrická gitara 
Žaneta Vítová - akordeón
David Danel - husle
George Cremaschi - kontrabas, elektronika

Program:
Milan Grygar (1926)
Barevná partitura (1972) pre ľubovoľné obsadenie
Znaková partitura (1978) pre ľubovoľné obsadenie
Útržky a zlomky (1982) pre ľubovoľné obsadenie

Pražský improvizační orchestr združuje od roku 2012 zaujímavých hudobníkov a intermediálnych umelcov; vo svojich projektoch vychádza z „tradície" postupov v oblasti dirigovanej i voľnej improvizácie, hry otvorených a grafických partitúr, vytvorených a rozvinutých umelcami či súbormi ako Sun Ra, Butch Morris, Scratch Orchestra, Splitter Orchestra a i.

Koncertný cyklus Hudba dneška v SNG koncepčne a dramaturgicky pripravuje skladateľ, performer, dirigent a vysokoškolský pedagóg Daniel Matej v spolupráci s In Music, o. z. a so Slovenskou sekciou ISCM. Neformálnym „ideovým gestorom" tohto projektu je aj Matejov súbor VENI ensemble, ktorý v tomto roku - pod názvom VENI 30 - oslavuje 30 rokov existencie na slovenskej aj zahraničnej hudobnej scéne. 

InMusic v projekte Hudba dneška v SNG 2018 podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. S finančným príspevkom Hudobného fondu pre ISCM - Slovenskú sekciu.
Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
11 250,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €