Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2021

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej kultúry, teoretických a edukačných formátov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu v priestore EQO chceme prispieť k decentralizácií umenia na Slovensku a kultúrnej inklúzií.
Fotogaléria
Názov podujatia
MATRICA AKO RING vol. Spiš

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
21.08.2021

Popis projektu

Stanislav Piatrik & Peter Valiska – Timečko

MATRICA AKO RING

vol. Spiš

 

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Spišský Hrhov

21/8/21 o 20:30

 

Performatívny projekt Matrica ako ring je otvoreným cyklom súčasnej akčnej grafiky, v ktorom autori prepájajú prvky performance, grafického printu a experimentálnej kresby. Obaja sa priestorovo pohybujú po horizontálnej drevenej podložke (matrici), kde technickými nástrojmi (motorovými pílami) gesticky zasahujú do tieňa oponenta. Nadväzujú tak na akčné umenie 60. a 70. rokov, zároveň intermediálne otvárajú vizuálne postupy do performatívnej platformy.

Autori spoločne rozvíjajú cyklus od roku 2013 a projekt predstavili na domácej scéne aj početných miestach v zahraničí (Košice 2013, Londýn 2015, Nitra 2016, Amsterdam 2016, Vilnius 2018, Banská Štiavnica 2019, Sofia 2021 a.i.)

Podujatie sa uskutoční v sobotu 21. augusta 2021 o 20:30 bezprostredne po diskusii s hudobníkmi Next Festivalu. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Peter VALISKA – TIMEČKO (*1985, Trebišov) & Stanislav PIATRIK (*1979, Levice) sú absolventmi doktorandského štúdia na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Žijú a tvoria v Trebišove resp. Bratislave. 

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
10 540,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €