Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tradičný dvor remesiel

Krátky opis
Podujatie má za cieľ návštevníkov preniesť do histórie, kedy v hlavnej úlohe boli samotné ruky a zručnosť človeka, majstra remesla. Tradičný dvor remesiel má za úlohu prezentovať občanom nášho mesta, ale aj širokému okoliu, remeslá, ktorým sa venovali aj moldavskí remeselníci. Konkrétne remeslá: košikárstvo, medovnikárstvo, sviečkarstvo a tvorba z hliny a kože. Návštevníci sa oboznámia s tradičnými remeslami svojich predkov, prvkami výroby, prírodným materiálom a technikou výroby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tradičný dvor remesiel

Miesto konania / kraj
Moldava nad Bodvou / Košice-okolie

Termín konania
31.03.2021 - 31.10.2021

Popis projektu

Oboznámenie sa návštevníkov s tradičnými moldavskými remeslami (košikárstvo, medovnikárstvo, sviečkarstvo a práca s hlinou a kožou) 

Oboznámenie sa prvkami výroby a prírodným materiálom 

Osvojenie si techniky výroby produktov daným remeslom 


Predkladaný projekt má za cieľ návštevníkov preniesť do histórie, kedy v hlavnej úlohe boli samotné ruky a zručnosť človeka,
majstra remesla. Tradičný dvor remesiel má za úlohu prezentovať občanom nášho mesta, ale aj širokému okoliu, remeslá,
ktorým sa venovali aj moldavskí remeselníci. Konkrétne remeslá: košikárstvo, medovnikárstvo, sviečkarstvo a
tvorba z hliny a kože. Návštevníci sa oboznámia s tradičnými remeslami svojich predkov, prvkami výroby, prírodným
materiálom a technikou výroby. Účastníkom sa ponúkne možnosť vidieť motívy ľudového umenia.

Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko

Celkový rozpočet:
1 100,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €