Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival svetla a tieňa 2021

Krátky opis
Festival svetla a tieňa v srdci Slovenska vznikol v roku 2015 pri príležitosti vyhlásenia OSN za Medzinárodný rok svetla a technológií založených na svetle. Cieľom je pripomenúť ľuďom výraznú úlohu svetla a optických technológii v ich každodennom živote a pri budúcom rozvoji spoločnosti. 15. - 18. decembra 2021 prinesieme festival z mesta Banská Bystrica pomocou súčasných umelcov, ktorý budú vo svojich dielach reagovať na tému PAMÄŤ. Všetky diela uvedieme ako online stream.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival svetla a tieňa 2021

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
15.12.2021 - 18.12.2021

Popis projektu

Festival svetla a tieňa v srdci Slovenska vznikol v roku 2015 pri príležitosti vyhlásenia OSN za Medzinárodný rok svetla a technológií založených na svetle. Cieľom tohto kroku je pripomenúť ľuďom celého sveta výraznú úlohu svetla a optických technológii v ich každodennom živote a pri budúcom rozvoji spoločnosti.


15. - 18. decembra 2021 prinesie náš festival do verejného priestoru mesta Banská Bystrica pomocou súčasných umelcov spracovanie témy: PAMÄŤ. S témou pamäti pracujú mnohí umelci, často tak aby vytvorili napríklad záznam pre budúce generácie. Ale iní zámerne pamäť narúšajú neočakávanými spôsobmi, aby menili metódy, akými uvažujeme o histórii. Ako ovplyvňuje umenie našu kolektívnu pamäť? A ako môže informovať našu skúsenosť o významných udalostiach súčasnej doby?


Chceme priniesť umenie, ktoré rozpráva príbehy. Príbehy o osobnej a kultúrnej pamäti. Umenie otvorené interpretácii. Pamäť minulosti nie je jasným príbehom. Je to spleť hlasov z rôznych uhlov pohľadu.


Viac na www.svetlo-tien.sk


Názov prímateľa
TRAKT

Celkový rozpočet:
26 000,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €