Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zaži knihu

Krátky opis
Výstava na motívy knihy Včelár Jožko.
Fotogaléria
Názov podujatia
Obrázky / Simona Čechová

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
11.08.2021 - 31.08.2021

Popis projektu

Zámerom projektu Zaži knihu je prispieť k podpore čítania a literárneho vzdelávania v oblasti literatúry. Za cieľ si dáva najmä prezentovať a propagovať českú a slovenskú literatúru pre deti i dospelých inovatívnymi formami prostredníctvom rôznych druhov umenia. Mladú generáciu oboznámime s obsahom spoločného kultúrneho dedičstva. Pripomenieme si 100. výročie úmrtia Pavla Országha Hviezdoslava a odprezentujeme význam knižného dizajnu, čím sa zapojíme aj do osláv Roka slovenského dizajnu 2021.


11. august - 31. august 2021

Obrázky / Simona Čechová

Výstava na motívy knihy Včelár Jožko.

Elektrárňa Piešťany, Staničná 51


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu.

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
7 780,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €