Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tradičné techniky zdobenia odevu

Krátky opis
Etnologička Eva Dudková zo Slovenského národného múzea v Martine porozpráva o tradičných technikách, materiáloch, ale aj ornamentoch využívaných v minulosti pri zdobení ľudového odevu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zdobenie ľudového odevu

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
15.08.2021

Popis projektu

Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva na prednášku Zdobenie ľudového odevu, ktorá sa uskutoční v nedeľu 15.8.2021 o 14. hodine v priestoroch Makovického domu v Žiline. Lektorka prednášky etnologička Eva Dudková zo Slovenského národného múzea v Martine porozpráva o tradičných technikách, materiáloch, ale aj ornamentoch využívaných v minulosti pri zdobení ľudového odevu.  Súčasťou prednášky je komentovaná prehliadka výstavy Takí boli parádni, ktorá je v Makovického dome v Žiline sprístupnená do 27. augusta.

Záujemci sa na prednášku môžu prihlásiť mailom na dsimanova@vuczilina.sk alebo telefonicky na 0915787299, a to do 12.8.2021.

Organizátorom prednášky je Krajské kultúrne stredisko v Žiline v spolupráci so Slovenským národným múzeom v Martine. Z verejných zdrojov ju podporili Fond na podporu umenia a Žilinský samosprávny kraj. 

Názov prímateľa
Krajské kultúrne stredisko v Žiline

Celkový rozpočet:
2 750,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €