Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Asociácie Bratislava v pohybe

Krátky opis
Výstava umeleckých fotografií Ctibora Bachratého zachytáva tanečné predstavenia uplynulých ročníkov medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe. Tento festival je najväčším a najreprezentatívnejším podujatím v oblasti súčasného tanca na Slovensku a v tomto roku sa uskutoční jubilejný 25. ročník.
Fotogaléria
Názov podujatia
OKAMIHY TANCA - výstava fotografií Ctibora Bachratého / 1. časť

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.08.2021 - 23.08.2021

Popis projektu

Medzinárodný festival súčasného tanca – Bratislava v pohybe oslávi v tomto roku 25. výročie svojho vzniku. Za štvrťstoročie existencie priniesol festival na slovenské javiská viac ako dvesto zahraničných súborov z celého sveta a oslovil tisíce divákov. V rámci sprievodných programov zrealizoval desiatky workshopov pre študentov a tanečných profesionálov, prednášok a vzdelávaní. Organizátor festivalu, Asociácia Bratislava v pohybe v tomto roku prvýkrát zrealizoval Slovenskú tanečnú platformu, v rámci ktorej predstavil tucet vybraných slovenských diel zahraničným profesionálom. Bratislava v pohybe sa v tomto roku uskutoční od 4. do 25. októbra. Okrem hlavného programu, v rámci ktorého predstaví deväť zahraničných diel, ponúkne obyvateľom a návštevníkom Bratislavy aj rozšírený sprievodný program, ktorého súčasťou bude výstava fotografií Ctibora Bachratého – Okamihy tanca. Jej prvú časť uvidia diváci na 50-tich svetelných plochách v uliciach Bratislavy a jej druhú časť si budú môcť pozrieť v priestoroch Slovenského národného divadla počas celého trvania festivalu.

 

Prvá časť výstavy OKAMIHY TANCA sa bude konať od 10. do 23. augusta. Umiestnenie diel nájdu obyvatelia a návštevníci Bratislavy prostredníctvom mapy:

https://mediacheck.cz/rILHOyRnxyt80OiJob6Et7DFw" target="_blank">https://mediacheck.cz/rILHOyRnxyt80OiJob6Et7DFw" class="MsoNormalCxSpMiddle" style="margin-right: 35.45pt; line-height: 115%;"> 

OKAMIHY TANCA

Výstava umeleckých fotografií Ctibora Bachratého zachytáva tanečné predstavenia uplynulých ročníkov medzinárodného festivalu súčasného tanca Bratislava v pohybe. Tento festival je najväčším a najreprezentatívnejším podujatím v oblasti súčasného tanca na Slovensku. Ambíciou výstavy je reprezentatívnou formu predstaviť tento umelecký žáner širokej verejnosti. Bezprostrednosť emócie vyžarujúcej z fotografií presvedčí všetkých, ktorí k súčasnému tancu pristupujú s akousi obavou uchopiteľnosti jeho podstaty. Výstava fotografií Ctibora Bachratého zachytáva nielen estetiku pohybu, ale i výtvarnú hodnotu diel, výrečnosť obrazu pohybových kompozícií a energiu výrazu, koncentráciu a vnútorné nasadenie tanečníkov. Fotografie zachytávajú choreografickú i divadelnú hodnotu prezentovaných produkcií, zvečňujú prchavé momenty a predstavujú verejnosti tento tanečný žáner v reprezentatívnej forme veľkoformátových fotografií.

 

CTIBOR BACHRATÝ profesionálne fotografuje od roku 1990, venuje sa najmä divadelnej, tanečnej fotografii a hudobným festivalom. Pravidelne fotografuje inscenácie významných profesionálnych divadelných scén na Slovensku i v zahraničí. Je dvorným fotografom filmových, hudobných a divadelných festivalov – Art Film Fest v Trenčianskych Tepliciach a Košiciach, Pohoda v Trenčíne, Bratislava v pohybe, Divadelná Nitra

Názov prímateľa
Asociácia Bratislava v pohybe

Celkový rozpočet:
29 910,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €