Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Rimavská Sobota spievaj! Festival destkých a dospelých speváckych zborov

Krátky opis
V rámci festivalu sa v stredu, 4. 4. uskutočnia v Dome kultúry tri koncerty. Dopoludnia bude výchovný koncert určený deťom z MŠ a žiakom I. stupňa ZŠ. Popoludní o 16.00 hod. sa predstavia detské spevácke zbory a o 18.00 hod. dospelé spevácke zbory z Rimavskej Soboty. Hosťom festivalu bude DSZ Felix zo ZUŠ Heľpa s dirigentkou Andreou Kirschovou, ktorý vlani na celoslovenskej súťaži Mládež spieva získal zlaté pásmo. Súčasťou podujatia bude aj workshop pre detské spevácke zbory a ich dirigentov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert detských SZ a Koncert dospelých SZ

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
04.04.2018

Popis projektu

2. ročník festivalu, prvý sa uskutočnil v r.2015. Tento projekt prebiehal v Bratislave a v Rimavskej Sobote, tohto roku sa pridala aj Banská Bystrica a Lučenec v rámci "Roku zborového umenia".

Na koncerte detských zborov o 16.00 hod. vystúpia malí speváci z dvoch škôlkárskych zborov: DSZ Slniečko (MŠ Rybárska, dir. J. Ujpálová) a DSZ MUŠKA (MŠ Dobšinského, dir. I. Bástiová a Z. Trnavská) a ďalšie detské zbory: DSZ Nádej (ZUŠ, dir. J. Dobrocká), Komorný zbor ZUŠ (dir. Z. Kántorová), DSZ Csiribiri zo ZŠ M. Tompu (dir. Orosz J.), Gitáros – sokk i Csillag Virág (vedie Páko M.). Na koncerte sa predstaví aj mládežnícky zbor  Variety zo ZUŠ (predtým Mystic Choir, vedie J. Dobrocká).

Dospelé spevácke zbory budú koncertovať o 18.00 hod. Účinkovať bude Katolícky spevokol bl. Zoltána Meszlényiho (dir. Gyürkeová E.), SZ Blaha Lujza (dir. Sósik Szilárd), SZ Bona fide (dir. J. Dobrocká), ženský SZ Dúha (dir. V. Slatinská), Vokálne kvarteto (vedie V. Slatinská) a Mystic a capella (vedie L. Danišová).

Festival organizuje OZ Spevácky zbor mesta Rimavská Sobota Bona fide, ktoré festival organizuje v spolupráci s MsKS a miestnou ZUŠ.

Festival Rimavská Sobota spievaj! z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Spevácky zbor mesta Rimavská Sobota - Bona fide

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
2 300,00 €