Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

BALLAMUTA

Krátky opis
Výnimočný a v tejto podobe neopakovateľný projekt, založený na medzinárodnom čitateľskom dialógu vedenom nad knihou V MENE OTCA od autora BALLU.
Fotogaléria
Názov podujatia
BALLAMUTA

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
13.08.2021 - 14.08.2021

Popis projektu

Výnimočný a v tejto podobe neopakovateľný projekt, založený na medzinárodnom čitateľskom dialógu vedenom nad knihou V MENE OTCA od autora BALLU.

Novela V MENE OTCA vyšla v prekladoch do deviatich jazykov a zámerom projektu je sústrediť na jednom pódiu TVÁROU V TVÁR AUTOROVI jeho čitateľov z krajín, v jazykoch ktorých bola novela publikovaná.

Cieľom je spoločný medzinárodný, medzikultúrny a medzigeneračný DIALÓG, vedený nad obsahom jednej knihy, avšak možno vypovedajúci ďaleko viac o sociálnych, kultúrnych a iných vplyvoch krajín pôvodu čitateľov na samotné vnímanie jej obsahu.

BALLAMUTA chce zmapovať, aký význam má pri čítaní prekladovej literatúry identita čitateľa, vlastníctvo iných jazykovo-kultúrnych skúseností, a otestovať rozdiely medzi čítaním a vnímaním obsahu podľa jednotlivých prekladov knihy V MENE OTCA.

Spisovateľ BALLA v mnohých prózach zábavne zachytil ATMOSFÉRU Nových Zámkov, pestrú zmes jeho OBYVATEĽOV, ich PROBLÉMY a KAŽDODENNOSŤ. Už za debutovú zbierku poviedok LEPTOKARIA získal prestížnu CENU IVANA KRASKA.

Dnes patrí k  rešpektovaným slovenským autorom, jeho novela V MENE OTCA bola slovenskou knihou roka 2012, získala cenu ANASOFT LITERA. O živote na južnom Slovensku si dnes môžu čítať Holanďania, Francúzi, Angličania, či Ukrajinci, kniha totiž vyšla v mnohých jazykoch.

13.8.2021 – 18:00 h – Kino Mier
Hostia:
Balla
Julia Sherwood (UK)
Maja Novković (HR)
Alexandra Kowalchuk (UA)
Marie T. Cermann (DE)
Marta Součková (SK)

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €