Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2021

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert: Fallgrapp + Curly Simon

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
30.07.2021

Popis projektu
Fallgrapp je srdcová záležitosť našej Hidepark crew. Preto sa neuveriteľne tešíme, že si u nás konečne zahrajú! ❤ Pred" target="_blank">https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png"> Pred nimi vystúpi The Curly Simon, ktorý s kapelou spolupracoval na singli Keď padal sneh.
Lístky na tento čarovný koncert si budete môcť kúpiť na mieste za 12 eur alebo v predpredaji za zníženú cenu 10 eur.
::: FALLGRAPP :::
je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom. Žánrovo sa pohybuje na pomedzí štýlov ako organická elektronika, downtempo, trip hop a alternatívny pop.
Kapela Fallgrapp sa na hudobnej scéne objavila v roku 2013 ako projekt muzikanta a producenta Jureša Líšku, ktorý sa behom niekoľkých rokov vyprofiloval do aktuálnej deväťčlennej zostavy. Zaujímavo vrstvené aranžmány, netradičný prístup k slovenským textom, mimoriadny dôraz na vizuál, zaujímavé spolupráce a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá kapelu zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty.
 Pred" target="_blank">https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png"> Pred rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;"> Pred" target="_blank">https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png"> Pred class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">::: THE CURLY SIMON :::
Spevák, textár a hudobný producent. Svoje pôsobenie začal v roku 2016 ako spevák kapely Don´t Trust Butterflies. V roku 2019 vydal svoju debutovú EP dosku Moon Boy. Skladba Muse bola druhou najhranejšou skladbou v slovenských rádiách a získal ocenenie Radio Head Awards v kategórii Objav roka. V roku 2020 vydal svoj debutový, žánrovo rozmanity, album Things We Don´t Say.
Skladba Keď padal sneh, na ktorej spolupracoval s Fallgrapom, vyhrala Radio Head Awards 2020 za skladbu roka.
 Pred" target="_blank">https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png"> Pred rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;"> Pred" target="_blank">https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf3/1.5/16/2764.png"> Pred z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. Mediálny partner: Rádio_FM
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
23 100,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €