Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Malí remeselníci - XI. ročník detských tvorivých dielní zameraných na tradičné ľudové remeslá

Krátky opis
Pozývame deti a rodičov na detské tvorivé dielne „Malí remeselníci“ 7. augusta 2021 od 14,00 h do Červeníka ku Zvonici, kde prežijú tvorivé popoludnie s tradičnými ľudovými remeslami a zažijú radosť z tvorby. Tohtoročné tvorivé dielničky sa budú konať prvú augustovú sobotu pri Zvonici v Červeníku a budú zamerané už tradične na rôzne techniky ľudových remesiel – pletenie zo slamy, výrobky z dreva, hliny a drôtu, maľovanie na sklo, práce s textilom, farbami a papierom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Malí remeselníci - 8 tvorivých dielní zameraných na tradičné ľudové remeslá

Miesto konania / kraj
Červeník / Hlohovec

Termín konania
07.08.2021

Popis projektu

Významným a charakteristickým znakom pre každú krajinu je ľudová kultúra, kde patria ľudové tradície, zvyky, hudba, piesne, tance, kroje a tradičné ľudové remeslá. Kreatívne voľnočasové aktivity sú jednou z možností pomocou ktorých môžeme vytvárať vzťah detí a mládeže k našim tradíciám. Tieto aktivity vyvíja i Trnavské osvetové stredisko a každoročne od roku 2010 organizuje detské tvorivé dielne v Červeníku, v dedinke s bohatou folklórnou tradíciou.

 Tohtoročné tvorivé dielničky sa budú konať prvú augustovú sobotu pri Zvonici v Červeníku a budú zamerané už tradične  na rôzne techniky ľudových remesiel – pletenie zo slamy, výrobky z dreva, hliny a drôtu, maľovanie na sklo, práce s textilom, farbami a papierom. Malé parádnice si za asistencie skúsených lektorov vyrobia prstienok, alebo prívesok z drôtu, staršie deti si vyrobia slamenú ozdôbku, textilnú taštičku, alebo maľovaním na sklo čarovný svietnik. Menšie deti budú tvoriť z hliny, vyrábať drevené magnetky vymaľované podľa fantázie a taktiež maľované textilné tašky s ľudovými motívmi pre svoje mamičky, či babičky. Deti sa tak hravou formou učia základy ľudových remesiel a vyrobia si vlastný výrobok s úžitkovým, alebo dekoračným charakterom, ktorým urobia radosť nielen sebe, ale i svojim blízkym.

Prostredníctvom kreatívnych dielničiek sa tvorivou a hravou formou vraciame k ľudovoumeleckým technikám viac, či menej zabudnutým, ale stále zaujímavým, znovu ich objavujeme a dávame možnosť naučiť sa, alebo ich predviesť i dnešnej mladej generácii. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu a organizátormi sú Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko a obec Červeník.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 200,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €