Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

:Jablonitza:

Krátky opis
Site-specific event (komorný festival) na kaštieli v Jablonici
Fotogaléria
Názov podujatia
:Jablonitza:

Miesto konania / kraj
Jablonica / Senica

Termín konania
21.08.2021

Popis projektu

Site specific event (komorný festival) :Jablonitza: konajúci sa v kaštieli rovnomennej dedinky Jablonica v okrese Senica sa bude konať 21. augusta 2021. Časť výťažku z podujatia bude venovaná na obnovu kaštieľa v Jablonici.

„V písomných prameňoch sa pomenovanie obce vyskytuje v rôznych formách: Jabluncha, Jobloncha, Jablücza, Jabloncza, Jablonovicz, Jablonicz, Jablonitza, Jablanice, Jablonc a Jabláncz. Je zrejmé, že všetky uvedené názvy vznikli zo slovanského slova, ktoré označuje ovocný strom – jabloň.”

”Pôvodný kaštieľ, ktorý pochádzal podľa archívnych záznamov z konca 16. storočia, vyhorel počas tureckého vpádu v roku 1663. Terajší bol vybudovaný po roku 1663 v barokovom slohu.”

Srdečne pozývame širokú verejnosť vychutnať si malebné priestory kaštieľa oživené kultúrou v predposledný augustový víkend.

https://www.facebook.com/events/741613136507892/

style="padding: 0px; margin-bottom: 20px;">Podujatie je súčasťou projektu vybraných celoročných aktivít ArcArt o.z. podporených Fondom na podporu umenia.

Názov prímateľa
ArcArt

Celkový rozpočet:
6 450,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €