Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KreaTiviTa 2021 – cyklus výstav neprofesionálnej výtvarnej a fotografickej tvorby v trnavskom regióne

Krátky opis
Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom sprístupnia v priestoroch úradu TTSK dňa 3. 8. 2021 autorskú výstavu výtvarných diel Jána Benu „Výber z tvorby.“ Výstava je súčasťou projektu „KreaTiviTa 2021“, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
KreaTiviTa 2021: Ján Bena - výber z tvorby

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
03.08.2021 - 02.11.2021

Popis projektu

Trnavské osvetové stredisko v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom sprístupnia v priestoroch úradu TTSK dňa 3. 8. 2021  autorskú výstavu výtvarných diel Jána Benu „Výber z tvorby.“ Výstava je súčasťou projektu „KreaTiviTa 2021“, ktorého hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.

Trnavčan Ing. Ján Bena sa výtvarnému umeniu venuje len niekoľko rokov. V jeho tvorbe prevláda abstraktná maľba a v kompozíciách využíva vo veľkej miere geometrické tvary a štylizované krajinárske motívy ohraničené čiernymi líniami. Symetrickými kompozíciami štvorcov a obdĺžnikov maľovaných metalickými farbami sa usiluje o farebnú harmóniu.

V roku 2018 sa zapojil do regionálnej súťaže neprofesionálnych výtvarníkov Trnavská paleta, kde zaslal dve olejomaľby,  ktoré odborná porota kladne hodnotila a udelila p. Benovi cenu. Svojimi výtvarnými dielami úspešne reprezentoval náš región na krajskej výstave Výtvarné spektrum a taktiež získal ocenenie. V rokoch 2019 a 2020 bol opäť ocenený a získal Cenu Žitnoostrovského osvetového strediska.

Výstavu olejomalieb majú možnosť vidieť návštevníci úradu TTSK  do 2. 11. 2021.

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
7 600,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €