Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

MUZIČKY - 15. ročník tvorivých hudobných dielní, detských ľudových hudieb

Krátky opis
Tvorivé hudobné dielne.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorivé dielne a záverečný koncert

Miesto konania / kraj
Teplý Vrch / Rimavská Sobota

Termín konania
13.08.2017 - 19.08.2017

Popis projektu

MUZIČKY A MALÍ TANEČNÍCI

 

Národné osvetové centrum a Občianske združenie RODON Klenovec, v spolupráci  s Gemersko – malohontským osvetovým strediskom v Rimavskej Sobote a Miestnym kultúrnym strediskom pri  Obci Klenovec organizujú v čase od 13. – 19.08.2017 v obci Teplý Vrch 15. ročník tvorivých hudobných dielní MUZIČKY, po druhý krát v spojení s tanečnou, tvorivou dielňou tanečníkov z detských folklórnych súborov, pod názvom Malí tanečníci.

Účastníkmi tvorivých dielní sú členovia z detských a mládežníckych ľudových hudieb: Perec z Levíc, Zlatňanka zo Zlatých Moraviec, Ďumbier  z Liptovského Mikuláša,  ZUŠ Bernolákova  z Košíc, Zuškáčik z Tlmáč,  Leváranek z Veľkých Levár,  Jarabinka z Bratislavy, Malí huslisti z Červeníka a  tanečníci z detských folklórnych súborov: ZUŠ  a Ďumbier z Liptovského Mikuláša, Mladosť z Klenovca,  Železiarik z Košíc, Kopaničiarik z Myjavy, Čakanka z Nového Mesta nad Váhom, Radosť a Kornička z Trenčína.

Mladým talentovaným muzikantom sa venujú  – muzikanti Michal Noga, Michal Zelinka, Milan Veróny, Viliam Gurbaľ. Malým  tanečníkom   v tanečnom raste napomáhajú lektori: Katarína Babčáková, Alfréd Lincke, Agáta Krausová, Slavomír Ondejka, Janka Ambrózová , Ondrej Galbička. Vo voľnom čase sa muzikantom  a tanečníkom venujú animátori Viktor Brádňanský, Michaela Pockľanová, Lucia Zvarová. Organizačne tvorivé dielne realizujú Stanislava Zvarová a Jaroslav Zvara.

Projekty z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Národné osvetové centrum.

 

Všetkých milovníkov ľudového umenia pozývame na verejnú prezentáciu projektov do kultúrneho domu v Teplom Vrchu, v sobotu 19.08.2017 o 14:00.

Neváhajte podporiť svojou účasťou mladých talentovaných muzikantov a tanečníkov, ktorý Vám predstavia svoje hudobné a tanečné umenie.

 

Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka GMOS Rimavská Sobota

 

 

 

Názov prímateľa
RODON Klenovec (za rozvoj obecného diania ochotných nadšencov)

Celkový rozpočet:
7 040,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €