Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U nás taká obyčaj...

Krátky opis
Folklórny večer v Dome tradičnej kultúry Gemera
Fotogaléria
Názov podujatia
Jozefovské spevy

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
21.03.2018

Popis projektu

Gemerské osvetové stredisko v Rožňave pozýva svojich priaznivcov na ďalšie folklórne stretnutie v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave. V stredu 21. marca folklórna skupina Stromíš z Vlachova uvedie tradičné Jozefovské jarné spevy.

Aj v minulosti prvé jarné slnko lákalo ľudí, hlavne deti a mládež na dvor, do prírody, kde sa mohli venovať aj iným zábavkám ako počas dlhej zimy. Bol ešte pôst, ale dievčatá obradnými hrami a spevmi privolávali jar a teplejšie počasie.

Tradícia Jozefovských jarných spevov sa uchovala vo Vlachove a dodržiava ju folklórna skupina Stromíš. Každý rok, v čase okolo Jozefa, sa zo „Skauky“ ozývajú dedinou krásne spevy domácich i hosťujúcich speváckych skupín. Bližšie nám o tejto obyčaji a ďalších jarných ľudových zvykoch vo Vlachove porozprávajú členovia folklórnej skupiny. 

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 500,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €