Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku

Krátky opis
Denný remeselný tábor.
Fotogaléria
Názov podujatia
Šikovníček

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
19.07.2021 - 23.07.2021

Popis projektu

Pod vedením školených lektorov počas jedného týždňa sa budú deti zaúčať do tajov rôznych remeselných techník vychádzajúcich z tradičných remeselných postupov v drotárskej a šperkárskej dielni - výroba šperku z medi a skla, keramickej dielni - tvorba úžitkových a dekoratívnych predmetov z hliny, textilnej a grafickej dielni - návrhy a potlač textilných výrobkov, suchom a mokrom plstení  a výrobe košíkov v recy dielni. Na záver remeselného tábora 23. 7. 2021  o 15.00 hod. budú mať deti možnosť odprezentovať výsledky svojich zručností na malej remeselnej vernisáži, kde budú pozvaní aj rodinní príslušníci.

Drotárska a šperkárska dielňa  -  lektorka Mgr. Martina Baranová

Práca s hlinou – lektorka Mgr. Jana Lacová

Textilná a grafická dielňa -  Mgr. art. Tibor Eliáš

Plstenie -  Anna Dolníková 

Recy dielňa - Scarlet Piovarčiová, Mgr. Zuzana Michalová

Deti budú rozdelené do 5 skupín, každý deň absolvujú program jednej dielne.


Názov prímateľa
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši

Celkový rozpočet:
26 055,00 €

Výška podpory:
18 000,00 €