Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z lásky k tradíciám

Krátky opis
Ďalší OPEN AIR tanečný dom, ktorý sa uskutoční na Námestí slobody vo Vranove nad Topľou. Lektormi tanečného domu budú Mgr. art. Vladimír Michalko a Alexandra Ťasková. O hudobný sprievod sa postará ĽH Radoslava Kertisa. Vyučovať sa budú Cigánske tance z Petrovian.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vranovský tanečný dom

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
09.07.2021

Popis projektu

Vranovské tanečné domy organizujme už od roku 2017 pod vedením profesionálnych tanečných pedagógov. Rok 2020 sme kvôli zlej epidemiologickej situácii prispôsobili opatreniam a uskutočnili prvý OPEN AIR tanečný dom na námestí vo Vranove n.T., kedy sme tanečnú a hudobnú tradičnú kultúru priniesli priamo na námestie medzi obyvateľov mesta. Ponúkli sme zážitok z priameho poznania tanečného materiálu prostredníctvom reálneho interaktívneho prístupu. Tento tanečný dom sa tešil skvelým ohlasom verejnosti preto chceme pokračovať v takejto forme tanečných domov aj v roku 2021. Hlavným cieľom je prispievať k uchovávaniu, rozvíjaniu a sprístupneniu prejavov tradičnej tanečnej kultúry Slovenska tou najprístupnejšou formou - vlastným zážitkom - skúsenosťou. Pod taktovkou odborných lektorov si folkloristi a laická verejnosť môžu vyskúšať a osvojiť tradičné tanečné zručnosti.

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
4 220,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €