Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Etno Fest Lysá Hora 2021

Krátky opis
Etno Fest Lysá Hora 2021 sa uskutoční v online priestore aj naživo. V rámci Etno Festu navštívime obce Banské, Hencovce a Zámutov kde nám členovia folklórnych skupín okrem vystúpení ukážu prípravu ich tradičných jedál. Uvidíte aj remeselníkov a detské hry zo spomínaných obcí. Toto všetko si môžete pozrieť ONLINE na našej stránke alebo na YOUTUBE kanáli už 16. júla. Dňa 17. júla o 21.00 hod sa Vám v prírodnom amfiteátri v obci Sedliská NAŽIVO predstaví skupina Billy Barman a Dievčatá zo SĽUK-u.
Fotogaléria
Názov podujatia
Etno Fest Lysá Hora 2021

Miesto konania / kraj
Sedliská / Vranov nad Topľou

Termín konania
16.07.2021 - 17.07.2021

Popis projektu

V súčasnosti, keď sa preferuje multikultúrnosť a globalizácia, vystupuje do popredia čoraz väčšia potreba zachovať dedičstvo našich predkov s jeho jedinečnými znakmi a zvláštnosťami. Dôvodom, prečo je nutné chrániť ľudovú kultúru, sú neustále zmeny v životnom štýle v meste a na dedine, v spôsobe myslenia a konania ľudí. Uvedomujeme si, že šírenie ľudovej kultúry prostredníctvom rôznych aktivizujúcich foriem a metód je stále potrebné. Preto sme rozhodli organizovať Etno Fest Lysá Hora venovaný tradícií – tanca, spevu, remesla, či dobrého jedla. To všetko chceme ponúknuť širokej verejnosti. V roku 2021 to už bude jubilejný 5. ročník. Zrodil sa nielen festival ale aj nová tradícia. Súčasťou festivalu budú sprievodné podujatia: 1. Gastro Fest – Festival varenia ponúka pestrú paletu tradičného kulinárskeho umenia. Umožní návštevníkom ochutnať tradičné jedlá, ale aj rôzne regionálne pochúťky, sledovať ich prípravu a precítiť tradíciu, na základe ktorej ich poznáme až dodne. 2. Hand made fest –Prezentácia remeselnej výroby. 3. Etnofestík – Tradičné hry a aktivity venované deťom.

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
7 370,00 €

Výška podpory:
7 000,00 €