Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čipka v Honte

Krátky opis
Festival zameraný na hontiansku paličkovanú čipku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Čipka v Honte

Miesto konania / kraj
Hrušov / Veľký Krtíš

Termín konania
19.07.2021 - 23.07.2021

Popis projektu

Cieľom projektu je upriamiť pozornosť  na kultúrne dedičstvo regiónu Hont, priblížiť ho cez krásu tradičnej hontianskej paličkovanej čipky a sprostredkovať estetický zážitok pre všetkých návštevníkov podujatia. 

V roku slovenského dizajnu sa aj touto formou snažíme priblížiť rozmanitosť a využitie tradičnej, ale aj modrenej paličkovanej čipky v odevnom a bytovom dizajne. 

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 680,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €