Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2021

Krátky opis
DIS IS MARKĒTA Folklórne melódie v najrôznejších zvukových obmenách a náladách. DIS IS MARKĒTA spája vo svojich piesňach vplyvy folklórneho i klasického pozadia muzikantov s nenápadnými inšpiráciami poetiky Kataríny Malíkovej či Jany Kirschner. Výsledkom je pestrá paleta zvukovosti – od autentickej sugestívnej piesne, cez silné folklórne / ľudové nápevy až po netradičné multižánrové aranžmány.
Fotogaléria
Názov podujatia
DIS IS MARKĒTA & Havrilla koncert vo Wave

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
30.07.2021

Popis projektu

DIS IS MARKĒTA  
Folklórne melódie v najrôznejších zvukových obmenách a náladách. DIS IS MARKĒTA spája vo svojich piesňach vplyvy folklórneho i klasického pozadia muzikantov s nenápadnými inšpiráciami poetiky Kataríny Malíkovej či Jany Kirschner. Výsledkom je pestrá paleta zvukovosti – od autentickej sugestívnej piesne, cez silné folklórne / ľudové nápevy až po netradičné multižánrové aranžmány.
DIS IS MARKĒTA tvorí speváčka Martina Kertészová, klaviristka Martina Janegová, gitarista Lukáš Bujdák, violončelista Roman Stražanec a perkusionista Dominik Bolerác.
 

Havrilla
momentálne pracuje na solovom albume Citadela. Na koncerte vo Wave zaznie ochutnávka jeho nových skladieb.
Po dvoch rokoch sa vracia s Írska.
Pripravovaný album zachytáva zážitky nadobudnuté cestou do cudzej krajiny, pobytom i návratom z nej.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
57 500,00 €

Výška podpory:
50 000,00 €