Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

KULTÚRA ČLOVEKA, KULTÚRA SPOLOČNOSTI

Krátky opis
Tvorivé dielne pre žiakov ZŠ a verejnosť zamerané na tradičné remeselné postupy : keramikárstvo, košikárstvo, tradičná výroba textílií - modrotlač, batika.
Fotogaléria
Názov podujatia
Inšpirované tradíciou, tvorivé dielne

Miesto konania / kraj
Považská Bystrica / Považská Bystrica

Termín konania
12.07.2021 - 14.07.2021

Popis projektu

Počas troch dní  pod vedením odborných lektorov  ( Soňa Zelisková - keramikárka, Peter Trnka - modrotlač, Zuzana Briestenská- košikárstvo) sa účastníci projektu  naučia a vyskúšajú si  tradičné remeselné postupy v troch tvorivých dielňach- práca s hlinou, výroba keramiky, modrotlač, pletenie košíkov, batikovanie textílií. Cieľom aktivít je zvyšovať záujem verejnosti o umenie, národnú históriu a tradície. motivovať účastníkov projektu k sebapoznávaniu, k vlastnej tvorbe a k sebavyjadrovaniu.


Názov prímateľa
Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici

Celkový rozpočet:
5 900,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €