Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - 18. ročník celoslovenského čitateľského projektu

Krátky opis
V Osmijankovej literárnej záhrade sa realizujú hravé interaktívne literárne lekcie, ktoré motivujú žiakov k čítaniu hodnotnej detskej literatúry.
Fotogaléria
Názov podujatia
Sadenie semienok v Osmijankovej literárnej záhrade

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
13.07.2021

Popis projektu

Rozprávkovník Kristy Bendovej spolu s Osmijankom privíta tretiakov zo ZŠ v Stanči, aby ich previedol svojou literárnou záhradou a ponúkol im priestor na sadenie semienok čitateľstva. Hravá " záhradnícka práca" vedie účastníkov k "pestovaniu" čitateľských návykov. Počas literárnej lekcie sa deti zoznámia s dielami zo Zlatého fondu detskej literatúry, ale aj s hodnotnou detskou literatúrou zo slovenských vydavateľstiev a zažijú literatúru na vlastnej koži.

Hlavným partnerom projektu Osmijankova literárna záhrada je Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
20 200,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €