Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

X. sezóna Multimediálneho priestoru pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Umelecká rezidencia: Nattália Šimonová 15.7.-30.7.2021 Výstava, site specific dielo výstup z rezidencie 30.júl-31.august 2021 , otvorenie výstavy 29.júl 2021 o 18:00 Natália Šimonová: Rusty Memory Kurátor: Filip Krutek
Fotogaléria
Názov podujatia
Umelecká rezidencia s výstavou

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
15.07.2021 - 31.08.2021

Popis projektu
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12, podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch, pozýva
29.júl 2021 o 18:00
otvorenie výstavy
Natália Šimonová: Rusty Memory
Kurátor: Filip Krutek

Výstava je výstupom rezidencie autorky Natálie Šimonovej, počas ktorej vytvorila site specific dielo priamo v podchode v Topoľčanoch. Výstava potrvá do 31.8.2021

Natália Šimonová študentka v Otvorenom ateliéri maľby, ktorý vedie Mgr. art. Rastislav Podoba, ArtD., na Fakulte výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. V roku 2020 sa stala víťazkou v prestížnej súťaži Maľba, Nadácie VÚB. Natália Šimonová aktuálne mapuje detské socialistické ihriská sídlisk, ktoré podrobuje otázke deštrukcie. Vo svojej tvorbe najčastejšie využíva maľbu hrdzou, olejom, frotážam, veľkoplošným inštaláciám a intervenciám do verejného priestoru.
Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
40 810,00 €

Výška podpory:
37 000,00 €