Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-osvetové aktivity v okrese Veľký Krtíš

Krátky opis
Tvorivé dielne zamerané na praktickú prezentáciu techniky paličkovanej čipky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hontianska čipka

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
14.07.2021 - 15.07.2021

Popis projektu

Cieľom aktivity je z praktického hľadiska oboznámiť účastníkov s hodnotami kultúrneho dedičstva hontianskej čipky, s jeho minulými a súčasnými podobami, smerovaním a využitím. Tvorivá dielňa sprostredkuje praktické ukážky techniky paličkovanej hontianskej čipky v podobách minulých (čepce, oplecká, sukne, pásové čipky a pod.) Zároveň sprostredkuje praktické ukážky čipiek v súčasných podobách - textilné šperky ako brošne, prívesky, náramky, náhrdelníky, goliere a dekoratívne bytové doplnky ako sú obrúsky, obrázky, vankúšiky, vianočné, veľkonočné ozdoby, darčekové predmety a pod. 

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
17 750,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €