Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2021

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklodráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert: Marhule + Ironic modern world

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
09.07.2021

Popis projektu
Bláznivý rock'n'roll a satirický (anti)punk kapiel z Nitry a Topoľčian. To vás čaká v piatok 9. júla na Hideparku v rámci série koncertov podporených Fondom na podporu umenia.

::: IRONIC MODERN WORLD :::
Hudba inšpirovaná surfkultúrou z Kanárskych ostrovov a britským undergroundom. Ich živé vystúpenia sú veľmi energické a žánrovo sa klasifikujú do indie-rocku.
So švédskou kapelou Overjoyed absolvovali Prvé Ironické Turné (2018), boli nominovaní na Radio Head Awards 2018 v kategórii objav roka a taktiež ako objav SK rockovej scény na rádiu Anténa Rock (Mocný večer 2019). V roku 2019 si zahrali popri lokálnych kluboch a festivaloch aj pár zahraničných akcií (Litva & Lotyšsko). Minulý rok
absolvovali Slovenskú Krčmu pod záštitou Pohodafestival, v rámci pandemických možnosti kluby a festivaly.
https://youtu.be/FOah4upMLag?fbclid=IwAR2scr1DP8aY9BStYdhVYoPpzjYzAJhi4aIP-hdIkQ0tMxhKPNrbHcX9nNc" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;">https://youtu.be/FOah4upMLag?fbclid=IwAR2scr1DP8aY9BStYdhVYoPpzjYzAJhi4aIP-hdIkQ0tMxhKPNrbHcX9nNc" class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">::: MARHULE :::
Vydaním prvého albumu Dno Dien kapela Marhule potvrdila, že nie je nevyhnutné neustále siahať po nových vrcholoch. Nie.
Môžete ísť tiež opačným smerom - ponoriť sa do surovej prázdnoty, naraziť na tvrdé dno a ocitnúť sa v strede neomaleného, za to autentického primitizivmu. Neexistuje čosi ako "priveľa" alebo "to by snáď stačilo". Nie. Len pokračujte ďalej v nastolenom kurze.
https://youtu.be/FOah4upMLag?fbclid=IwAR2scr1DP8aY9BStYdhVYoPpzjYzAJhi4aIP-hdIkQ0tMxhKPNrbHcX9nNc" rel="nofollow noopener" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; outline: none; list-style: none; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; padding: 0px; margin: 0px; touch-action: manipulation; text-align: inherit; display: inline; -webkit-tap-highlight-color: transparent; font-family: inherit;">https://youtu.be/FOah4upMLag?fbclid=IwAR2scr1DP8aY9BStYdhVYoPpzjYzAJhi4aIP-hdIkQ0tMxhKPNrbHcX9nNc" class="o9v6fnle cxmmr5t8 oygrvhab hcukyx3x c1et5uql" style="overflow-wrap: break-word; margin: 0.5em 0px 0px; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">__________________________________________________________________________
Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Mediálny partner: Rádio_FM.
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
23 100,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €