Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

A čo láska?

Krátky opis
Absurdná tragikomédia „A čo láska“ je brutálnou satirou na zneužívanie slov vyjadrujúcich ten najušľachtilejší a najkrásnejší ľudský cit – lásku. Pokúša sa znázorniť, ako je smiešne, keď predstierame, žetento pocit prežívame a pritom vôbec netušíme, čo je jeho pravým obsahom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Premiéra inscenácie A čo láska?

Miesto konania / kraj
Pruské / Ilava

Termín konania
17.07.2021

Popis projektu

Pre autora hry bolo najväčším prínosom poznanie, že táto tragikomédia skutočne dojala množstvo ľudí a prinútila ich zamyslieť sa nad tým, že možno i pre nich sa pojmy ako cit, vernosť, zmysel života stali prázdnymi a skloňujú ich len vo frázach. Jej úspešnosť a nadčasovosť spočíva práve v komediálnosti.

Životný stroskotanec Mário Vyskočil (Mário Rasel) sa práve chystá skočiť z mostu, aby tak ukončil svoj úbohý život. Náhodou ho však stretne jeho bývalý (naoko úspešný) spolužiak z gymnázia Michal Pavlíček (Michal Greguška). Ten náhodné stretnutie využije k tomu, aby sa zbavil svojej manželky Martiny (Martina Rasel), ktorú „prihrá“ práve Máriovi. Tým však svoje problémy nevyrieši – práve naopak…

Názov prímateľa
Občianske združenie HUGO

Celkový rozpočet:
3 220,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €