Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III.

Krátky opis
VEČERY S ASTRONÓMIOU - prednáška Moskovské múzeum kozmonautiky a následne komentované pozorovanie oblohy a nebeských telies vo hvezdárni Krajského osvetového strediska v Nitre
Fotogaléria
Názov podujatia
Večery s astronómiou

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
16.07.2021

Popis projektu

Súčasťou projektu Vzdelávanie v neprofesionálnom umení a astronómii III. je aj aktivita Večery s astronómiou, ktorej súčasťou sú cyklické astronomické prednášky a komentované pozorovania oblohy.

 

V júli, 16.7.2021, sme zaradili do programu od 20:00 hod. atraktívnu prednášku o veľkolepom Moskovskom múzeu kozmonautiky, ktoré návštevníci budú môcť spoznať cez rozprávanie Ing. Pecháča, ktorý toto múzeum navštívil a priniesol množstvo fotografií, spracovaných do power-pointovej prezentácie. Následne bude nasledovať od 21:15 do 23:15 komentované pozorovanie oblohy v kupole hvezdárne cez astronomický ďalekohľad pod vedením lektora Ing. Pecháča, člena Slovenského zväzu astronómov. 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
18 205,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €