Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

28. MARIKOVSKÉ FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI - 2021

Krátky opis
Marikovské folklórne slávnosti patria k úspešným a vyhľadávaným podujatiam nielen pre obyvateľov Marikovskej doliny, ale aj pre širokú odbornú a laickú verejnosť Považia, Slovenska i Moravy.
Fotogaléria
Názov podujatia
28. Marikovské folklórne slávnosti - 2021

Miesto konania / kraj
Horná Mariková / Považská Bystrica

Termín konania
11.07.2021

Popis projektu

Marikovské folklórne slávnosti patria k úspešným a vyhľadávaným podujatiam nielen pre obyvateľov Marikovskej doliny, ale aj pre širokú odbornú a laickú verejnosť Považia, Slovenska i Moravy. Každoročne návštevníkov do Hornej Marikovej priťahuje jedinečná autentická atmosféra. 

Programom jubilujúcich folklórnych kolektívov z regiónu, ale i iných lokalít Slovenska ponúkneme návštevníkom 28. MFS umelecké hodnoty pôvodného i v rôznych štylizačných stupňoch spracovaného tanečného, hudobno-speváckeho a zvykoslovného folklórneho materiálu. Popri hlavnom programe budú slávnosti doplnené výstavou „História a remeslá marikovskej doliny“ pri príležitosti 700 rokov prvej písomnej zmienky o obci Mariková, tvorivými dielňami a súťažami pre deti, ľudovými remeselníkmi, prezentáciou tradičných jedál a marikovskej drevenice s replikami pracovných nástrojov Jozefa Škrabku, ako aj sprístupnením kováčskej dielne umeleckého kováča Milana Lokšíka. Hosťom tohtoročných slávností bude spevák rusínskych ľudových piesní ŠTEFAN ŠTEC s kapelou FAJTA.

Názov prímateľa
Považské osvetové stredisko v Považskej Bystrici

Celkový rozpočet:
8 650,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €