Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

BOHOROVNÍ (kabaret noir)

Krátky opis
Pôvodná autorská hra o postoji k smrti a hodnote života počas krízy medziľudských vzťahov a demokratických hodnôt v spoločnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
BOHOROVNÍ (kabaret noir)

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
13.11.2021 - 20.11.2021

Popis projektu
Hrozby, ktoré priniesla pandémia, si vyspelý svet pripúšťal len v hororoch či v krajinách tretieho sveta, žil takpovediac bohorovne. Unikátna doba ukázala, že téma bohorovnosti (v jej dvojakom alebo až mnohorakom ponímaní) je výsostne aktuálna. Hra na rôznych príkladoch mapuje a dramatizuje situácie a motívy ľudskej bohorovnosti. BOHOROVNÍ ako nedotknuteľní vládcovia života a smrti a naopak, BOHOROVNÍ ako solidárni so všetkými ľuďmi bez rozdielu, teda Bohu podobní.
Námet, scenár a réžia: Jana Mikitková; INSCENAČNÝ TÍM: dramaturgia a produkcia: Ján Fakla; scénografia a kostýmy: Gabriela Paschová; hudba: Vlado Janček + Love my science; pohybová spolupráca: Michaela Motlochová; konzultácie: psychiater Peter Hunčík a evanjelický kňaz Ondrej Prostredník. ÚČINKUJÚ: (in progress)
Napísanie scenára podporil z verejných zdrojov formou štipendia Fond na podporu umenia
Názov prímateľa
Jana Mikitková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
3 039,00 €